Cyber oko połączy świat Abigail ze światem jej bliskich

Abigail,
Gryfino

Cyber oko połączy świat Abigail ze światem jej bliskich

rozległy uraz czaszkowo-mózgowy, epilepsja, spastyka czterokończynowa, brak mowy

Cyber oko połączy świat Abigail ze światem jej bliskich

21. września 2010 roku to ostatni dzień „normalnego życia” Abigail. Na jednym z remontowanych odcinków trasy dom-praca, jadący z dużą prędkością samochód podniósł zalegający na drodze pył, który nagle odciął widoczność na drodze. Abigail z impetem uderzyła w przydrożne drzewo… Wypadek zniszczył zdrowie młodej dziewczyny pełnej pasji, która kochała życie i która miała plan, jak szczęśliwie je przeżyć.

Trudno nam uwierzyć, że jedna chwila, jeden moment - w pozornie zwyczajnym dniu, potrafi zrujnować życie! Abi doznała licznych obrażeń, ale to rozległy uraz czaszkowo – mózgowy przykuł ją na stałe do łóżka. Stan Abi cały czas jest bardzo ciężki. Jako osoba leżąca, potrzebuje wsparcia drugiej osoby we wszystkich czynnościach dnia codziennego. Niezbędna jest również codzienna intensywna rehabilitacja. Najtrudniejsza dla nas jest jednak świadomość, że ze względu na brak mowy, nie jesteśmy w stanie się z nią porozumieć.

Stąd cel naszej zbiórki- CYBER OKO, które dla osób, które nie mogą komunikować się ze światem zewnętrznym za pomocą mowy, jest jedyną drogą do wyrażenia emocji, komunikacji z bliskimi.

W ramach testów przeprowadzonych u Abi, mogliśmy się w końcu dowiedzieć czego potrzebuje, co ją boli, oraz co ją cieszy…

Koszt cyber-oka to kwota 24.000 zł.

Z ogromnym wsparciem najbliższego środowiska Abi, w tym również licznych ośrodków - w tym Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie, na tę chwilę udało się zebrać 16.000 zł.

Brakuje 8.000 zł. Sprawa jest tym pilniejsza, że na zebranie tej kwoty zostało nam 16 dni.

Jeśli nie uzbieramy 8000 zł, zdobyte z tak wielki trudem dotychczasowe środki - przepadną!

Dlatego prosimy o pomoc i wsparcie.

Bądźcie z nami w tej walce!

Ze względu na upływający czas, jest to bardzo trudne wyzwanie…

KRS: 0000207472

CEL SZCZEGÓŁOWY: Abigail-Skopińska-332CD0A