Krętą drogą na szczyt!

Alan,
Pruszków

Krętą drogą na szczyt!

Opóżnienie Psycho - Ruchowe

Krętą drogą na szczyt!

Alanek od urodzenia nie rozwija się prawidłowo. Diagnoza uszkodzenia móżdżku i nerwu wzrokowego pojawiła się w kilka tygodni po narodzinach naszego synka. Początkowe rokowania były dramatyczne. „Alan nie będzie mówił, chodził i widział na lewe oko….”. Poczuliśmy, jakby niewidzialna siła rzuciła nas na ziemię i nie pozwalała się podnieść. Jednak miłość do dziecka i poczucie odpowiedzialności za życie małej i bezbronnej istotki jest silniejsza nad wszystkie przeszkody.

Rozpoczęliśmy walkę o nasze dziecko. Liczne konsultacje, w tym głównie u lekarzy neurologów i okulistów dały nam nadzieję. Już w drugim miesiącu życia Alanka rozpoczęliśmy terapię.

Regularne ćwiczenia, stała stymulacja ciała przy okazji codziennych czynności, zaczęła przynosić widoczne efekty. W miarę możliwości finansowych korzystaliśmy i nadal korzystamy z każdej polecanej przez terapeutów formy rehabilitacji. Basen, zajęcia siłowe na przystosowanej dla dzieci siłowni, hipoterapia, logopeda ( 8 x w miesiącu), wszystko po to, aby iść do przodu.

Walczymy również o lepsze widzenie lewego oczka. Stymulowanie stale rozwijającego się nerwu wzrokowego ( szacowany rozwój trwać będzie do 10 roku życia), daje nadzieję na zmniejszenie strat wywołanych jeszcze w życiu płodowym.

Aluś ma teraz 8 lat. Jest przemiłym chłopcem. Ku naszej ogromnej radości zaczyna stawiać pierwsze samodzielne kroki. Pojawiają się pierwsze słowa i chociaż są to ogromne sukcesy naszego synka, to zdajemy sobie sprawę, że przed nami długa droga do sprawności.

Wszystkie posiadane fundusze przeznaczamy na opisane terapie i leczenie synka. Aluś uczęszcza do przedszkola integracyjnego oferującego zajęcia z integracji sensorycznej. Dodatkowo, oprócz zwykłych zajęć z logopedii, korzystamy z zajęć prowadzonych tzw. metodą krakowską, która jest systemową terapią mającą na celu stymulację rozwoju intelektualnego dziecka..

Państwa wsparcie, w każdej możliwej formie, dałoby nam oddech w trudnej codzienności. Będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc.

Nawet kilka złotych, podarowany 1% , rozesłany link do strony Alanka, udostępnienie w mediach społecznościowych czy też polubienie na FB, to dla nas kolejny krok na drodze do samodzielności!

Za każde okazane wsparcie, dziękujemy Wam drodzy Darczyńcy i dedykujemy każdemu z Was uśmiech naszego synka.

KRS :0000207472

CEL SZCZEGÓŁOWY:Alan-Przysztupa-4ECBA53