Powrót do sprawności po wypadku

Eryk,
Chojno

Powrót do sprawności po wypadku

Powrót do sprawności po wypadku

Przerażającym jest, że w ułamku sekundy potrafi runąć cały nasz świat. Mimo, że dbamy, aby był bezpieczny i na każdym kroku chronimy w nim naszych bliskich, to i tak zdarza się nieprzewidywalne, które zamienia wszystko w zgliszcza.

Tak było właśnie w naszym przypadku. 14.06.2015r chcąc podarować dzieciom trochę atrakcji, udaliśmy się na festyn odbywający się w Golejewku przy tutejszej parafii. Ogromny entuzjazm i radość moich dzieci na widok wszystkich atrakcji wyzwalał uśmiech. Wszystko do czasu, kiedy ogromny podmuch wiatru przewrócił niezabezpieczony dmuchany zamek i przygniótł mojego sześcioletniego synka.

Na wspomnienie emocji, które pojawiły się wówczas we mnie, przeszywa mnie dreszcz….

Moje dziecko, w ciężkim stanie zostało przetransportowane do szpitala we Wrocławiu. Na miejscu stwierdzono krwiak przymózgowy. W konsekwencji tak silnego urazu głowy doszło do niedowładu czterokończynowego i udaru.

Niebawem miną trzy lata od zdarzenia. Eryk dzięki systematycznej rehabilitacji powoli odzyskuje sprawność ruchową. Nad szkodami, które wyrządził w mowie Eryka udar, również stale pracujemy na terapii z logopedą. Jest szansa, i ja w to głęboko wierzę, że moje dziecko będzie znowu w pełni sprawne.

Sama wychowuję dwoje dzieci. Mimo trudności, które w związku z moją sytuacją osobistą ciążą trochę mocniej, które nie rozkładają się na dwoje, robię wszystko, żeby podołać. Jest we mnie siła i wiara w to, że będzie dobrze. Przeszliśmy już najgorsze, teraz pozostała nam praca.

Naszą główną i najważniejszą potrzebą jest stała rehabilitacja i o jej zabezpieczenie Państwa proszę.

Postępy psycho-ruchowe, jakie czyni Eryk, po powrocie z każdego wyjazdu na turnus rehabilitacyjny sprawiają, że proszę o każdą pomoc, aby móc spełnić zalecenia lekarzy i terapeutów.

Optymalnymi warunkami dla postępu terapii usprawniającej, jest pobyt na kolejnych turnusach w cyklu: 2 tygodnie intensywnego usprawniana, 6 tygodni przerwy, co wiąże się z koniecznością opłaty co najmniej 5-6 turnusów w roku. Obecnie zbieramy na turnus rehabilitacyjny, który Eryk może odbyć w terminie 04.10.2018r Koszt turnusu dla Podopiecznego wraz opiekunem w przypadku Eryka wynosi 5.700 zł . Jest to kwota, którą trudno jest mi samodzielnie pozyskać.

Każde Państwa wsparcie, to kolejna cegiełka. Każda jest dla nas ważna i za każdą serdecznie dziękujemy.

KRS :0000207472

CEL SZCZEGÓŁOWY: Eryk-Mączyński-8D1BC11

Bądź na bieżąco

Chcesz być na bieżąco? Chcesz być na bieżąco?