Najtrudniej jest myśleć o przyszłości….

Maria,
Częstochowa

Najtrudniej jest myśleć o przyszłości….

MPD ( mózgowe porażenie dziecięce)

Najtrudniej jest myśleć o przyszłości….

870 gramów masy urodzeniowej i 26. tydzień ciąży.18 lat temu na świat przyszła Marysia – jako pierwsza z naszych bliźniąt.Od chwili narodzin toczy ciężką i bolesną walkę. Najpierw o życie, obecnie o jego jakość. Skutkiem przedwczesnych narodzin jest mózgowe porażenie dziecięce, Zespół Dandy -Walkera, wodogłowie pokrwotoczne zaopatrzone zastawką, padaczka objawowa, obustronny zanik nerwów wzrokowych, zanik gałki ocznej, ślepota oka prawego i znaczna krótkowzroczność oka lewego.

Codzienność Marysi oraz jej brata bliźniaka Kubusia, to systematyczna i intensywna rehabilitacja. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby nie zmarnować żadnej minuty w drodze do zoptymalizowania sprawności naszych dzieci. Już nie zastanawiamy się nad tym co by było gdyby. Myślimy tylko, co będzie jeśli…..

Codziennie w duchu dziękujemy za to, że mamy siłę i zdrowie, aby iść obok naszych dzieci, służyć im i dawać miłość mimo wszystko i ponad wszystko.

Marysia od narodzin jest pod stałą opieką licznych klinik i ośrodków zdrowia na terenie całej Polski jak m.in. Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi czy Klinika Okulistyki w Katowicach. Rehabilitację odbywamy w kilku ośrodkach. Dzieci objęte są programem rehabilitacji w Ośrodku „NEURON”, gdzie koszt jednego turnusu dla dziecka wynosi 5.500 zł. Pensja nauczyciela plus przysługujące świadczenia nie pozwalają nam na opłacenie tak wysokich kosztów turnusu. Wraz z ukończeniem przez Marysię 18. roku życia znacznie zmalała szansa na pozyskanie środków, ponieważ większość instytucji najczęściej swoją opieką obejmuje dzieci do uzyskania pełnoletności.

A Marysia przez całe swoje dzieciństwo wypracowała już bardzo wiele. Największym sukcesem jest fakt, że prowadzona za rękę lub przy balkoniku, mimo problemów z równowagą i spastyką prawej strony ciała, idzie na przód! Nie możemy zmarnować jej kilkunastoletniego wysiłku i włożonej w to ciężkiej pracy.

Ośmielamy się skierować swoje prośby o wsparcie właśnie do Państwa.

Prosimy o pomoc. Chcemy dać naszej córce szansę na godne życie w przyszłości.

Rodzice

Agnieszka i Paweł Wróbel

KRS :0000207472

CEL SZCZEGÓŁOWY: Maria-Wróbel-BC4AC48

Bądź na bieżąco

Chcesz być na bieżąco? Chcesz być na bieżąco?