Powracając znad krawędzi tego świata……

Martyna,
Pasłęk

Powracając znad krawędzi tego świata……

stan po utonięciu, uszkodzenie odśrodkowego układu nerwowego, czterokończynowe porażenie

Powracając znad krawędzi tego świata……

W 2004 roku, jedna chwila zmieniła całe nasze dotychczasowe życie. Nasza dwuletnia wówczas Martynka trafiła w bardzo ciężkim stanie na szpitalny OIOM. W wyniku tonięcia w pobliskim stawie, ustały funkcje życiowe, które cudem w ostatniej chwili udało się przywrócić. Nasze nieprzytomne dziecko zaczęło dramatyczną walkę o życie, a my po dziś dzień, robimy wszystko, w miarę naszych skromnych możliwości, aby codzienność córki była łatwiejsza.

Niedotlenie mózgu spowodowało ciężkie uszkodzenie odśrodkowego układu nerwowego. W wyniku tego, doszło do czterokończynowego porażenia oraz silnej spastyki, która w mgnieniu oka zniekształcała maleńkie ciałko. Patrzyliśmy, jak podłączone do respiratora dziecko kurczowo trzyma się krawędzi tego świata.

Po tygodniach walki wróciła do nas. Nie pytaliśmy losu dlaczego. Oddaliśmy jej całych siebie a zagwarantowanie Martynce regularnej specjalistycznej rehabilitacji stało się naszym celem.

Nasza determinacja zaczęła przynosić efekty i cieszyliśmy się z małych sukcesów. Zlikwidowaliśmy wszystkie przykurcze, zmniejszyły się napięcia mięśniowe. Odstawiliśmy cewnik i sondę. Naszą ciężką pracę i efekty leczenia niestety stale niszczą napady lekoopornej padaczki pourazowej, która z czasem pojawiła się po wypadku.

Ostatnie czternaście lat, to dla nas czas ogromnych wyzwań. Mieszkamy w małej wiosce. Jesteśmy czteroosobową rodziną, która pomimo trudnego dostępu do specjalistycznego leczenia, stale pokonuje trudności, aby podołać. Dziś jednak prosimy Państwa o pomoc w zlikwidowaniu barier w naszym codziennym funkcjonowaniu. Martynka jest już szesnastoletnią dziewczynką. Wszystkie czynności takie jak kąpiel czy toaleta wymagają pomocy drugiej osoby. Dotychczasowe warunki socjalne, które nie stanowiły problemu kiedy była dzieckiem, dzisiaj stanowią dla nas ogromną barierę przy codziennych, powtarzalnych czynnościach.

Potrzebujemy przede wszystkim dostosować łazienkę do potrzeb osoby niepełnosprawnej i w tym zakresie mamy nadzieję uzyskać Państwa wsparcie. Każdy datek zbliży nas do celu.

Za zrozumienie i dobroć serca będziemy Państwu niezmiernie wdzięczni.

KRS :0000207472

CEL SZCZEGÓŁOWY: martyna-aftewicz-D04C524