Staś i jego siedmiomilowy but

Stanisław,
Mosina

Staś i jego siedmiomilowy but

Stopa końsko-szpotawa

Staś i jego siedmiomilowy but

Wada wrodzona. Stopa końsko-szpotawa.
Taką informację otrzymaliśmy zaraz po narodzinach naszego Stasia. Od pierwszego dnia życia, nóżka naszego maleńkiego synka musiała zaprzyjaźnić się z gipsem. Tak rozpoczęła się droga, którą wciąż podążamy. Celem jest uzyskanie bezbolesnej, dobrej funkcjonalnie stopy, aby nasze dziecko mogło być sprawnym i aktywnym maluchem.

Założenie gipsu miało miejsce już w pierwszej dobie życia. Trudno było nam patrzeć na tę kruszynkę z takim ogromnym „butem” na tak małej nóżce. Gips do poziomu uda, zmieniany był wielokrotnie co 7-10 dni. Jako dwumiesięczny bobas, Staś przeszedł zabieg tenotomii ścięgna Achillesa ( przezskórne przecięcie ścięgna celem skorygowania końskiego ustawienia stópki). Okres rekonwalescencji naszego skarbu był bardzo trudnym dla nas wszystkich czasem. Synek bardzo długo nie mógł dojść do siebie. Ból pooperacyjny i natychmiastowe założenie opatrunku gipsowego nie pozwoliło złapać oddechu. Po upływie około miesiąca, weszliśmy w trzecią fazę leczenia, która najprawdopodobniej trwać będzie do ukończenia trzeciego roku życia. Stasiowi została założona szyna Denis’a Brownea. Przez 23 godziny, 7 dni w tygodniu Staś wkładał bucik przykręcony do szyny. Z niecierpliwością czekaliśmy na tę 24 godzinę, kiedy maleńka stópka była „wolna” i należała do nas.

Dzisiaj nasz Stasiu ma za sobą 6 miesięcy leczenia. Niestety ostatnia konsultacja u ortopedy bardzo nas zmartwiła. Dowiedzieliśmy się, że leczenie nie idzie zgodnie z planem i na nowo musimy przywitać na naszej nóżce gips.

Staramy się pogodzić z faktem, że mimo prowadzonego leczenia, nawroty wady mogą nastąpić. Dlatego wszelkimi siłami dążymy do zapewnienia synkowi dostępu do regularnej rehabilitacji, która zmniejszy ryzyko nawrotów i poprawi wyniki dotychczasowego leczenia.

Czekamy aż Stasiu, podobnie jak bohater z wiersza Jana Brzechwy, zrzuci ten kłopotliwy but i na bosaka wróci do domu…….

Wierzymy, że wesprą nas Państwo w naszej codziennej walce.

Będzie dla nas ogromnym wyróżnieniem, podarowany 1% Państwa podatku.

Każda złotówka złoży się na godzinną fizjoterapię.

Prosimy również. Podzielcie się naszą historią w mediach społecznościowych.

Za wszelką okazaną pomoc z góry DZIĘKUJEMY!

KRS :0000207472

CEL SZCZEGÓŁOWY: Stanisław-Pozorski-5B622E2

Bądź na bieżąco

Chcesz być na bieżąco? Chcesz być na bieżąco?