Walka o bezpieczną i spokojną jesień życia

Pan Jan,
Warszawa

Walka o bezpieczną i spokojną jesień życia

Walka o bezpieczną i spokojną jesień życia

Pragniemy poinformować, że cel zbiórki został osiągnięty!!!
Dziękujemy za Państwa wsparcie finansowe i ogromne zaangażowanie w realizację założonego celu.

Do Powstania Warszawskiego dołączył za namową kolegi z pracy. Wcześniej tego typu zbrojne wystąpienia znał jedynie z książek. Początkowo, jako osoba nie mająca doświadczenia w posługiwaniu się bronią, był butelkarzem – rzucał butelki z benzyną w czołgi wroga. Należąc do Zgrupowania Chrobry II, uczestniczył w walkach na Śródmieściu. Dwukrotnie ranny, w wyniku upadku pocisku moździerzowego dużego kalibru na kilka dni stracił słuch w jednym uchu, a dziś jest zmuszony nosić aparat słuchowy.

Ze zniszczonej Stolicy wyszedł wraz z ludnością cywilną. Wywieziony przez wojska nieprzyjaciela na Pomorze Zachodnie, pracował przy tworzeniu okopów przeciwczołgowych i bunkrów. Do Warszawy wrócił niespełna rok później, za udział w Powstaniu był represjonowany przez Urząd Bezpieczeństwa.

Obecnie, mimo 91 lat i trudnej sytuacji zdrowotnej, pan Jan nie traci pogody ducha. Niestety, problemy z sercem i krążeniem, wrzody żołądka oraz ograniczenia ruchowe znacznie utrudniają mu funkcjonowanie. Bohater Powstania Warszawskiego wymaga codziennej pomocy ze strony opiekunów i rodziny.

Od stycznia do kwietnia 2018 roku pan Jan aż czterokrotnie odwiedzał szpitalne sale. Zawał serca, pęknięcie wrzodów żołądka i pojawienie się wody w płucach nie osłabiły jego silnego ducha walki, jednak ze względu ciągłe spadki ciśnienia i problemy z krążeniem wskazane byłoby, żeby 91-latek znajdował się pod stałym nadzorem.

Spokój i bezpieczeństwo pana Jana mógłby zwiększyć specjalny system opiekuńczo-ratunkowy, który automatycznie powiadomi jego rodzinę w sytuacji pogorszenia się jego stanu zdrowia. Opaska monitorująca z przyciskiem SOS zbiera dane m.in. na temat ruchu, tętna i temperatury ciała osoby jej noszącej. W przypadku wystąpienia sytuacji odbiegającej od przyjętego modelu zachowań, automatycznie alarmuje bliskich i opiekunów.

Koszt specjalnego systemu, który zapewni panu Janowi bezpieczeństwo, to około 2500 złotych. Pomóż bohaterowi Powstania Warszawskiego i jemu bliskim! Podziel się dobrem i wesprzyj spokojną jesień życia 91-latka!

KRS: 0000207472

CEL SZCZEGÓŁOWY: 29FEED0

Bądź na bieżąco

Chcesz być na bieżąco? Chcesz być na bieżąco?